تصاویر جدید پروژه های مسکن مهر شهر پردیس

تصاویر جدید پروژه های مسکن مهر شهر پردیس

جدیدترین اخبار و تصاویر جدید پروژه های مسکن مهر شهر پردیس

دلایل افزایش قیمت مسکن مهر پردیس مقام‌مسوول:پردیسی‌ها تمکن‌مالی بالاتری دارند


فریبرز واحدی، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به جزئیات دلایل افزایش قیمت ها در فازهایی چون 8 ، 9 و 11 پردیس اشاره می کند.
می گوید معتقدیم کسانی که برای مسکن مهر پردیس ثبت نام می کنند تمکن مالی بالاتری نسبت به دیگر متقاضیان مسکن مهر استان تهران چون شهر جدید پرند دارند.از او می پرسیم که می گویند افزایش قیمت واحدهای پرند به دلیل افزایش مساحت است، چنین چیزی درست است؟ می گوید:دوستان باید اینگونه توضیح دهند که هزینه آماده سازی و تغییر در مصالح بر روی قیمت ها سرشکن شده است.اما کسانی که قرارداد را امضاء کرده اند و براساس آن آورده خود را در نظر گرفته اند نباید یکباره شاهد افزایش قیمت باشند و باید براساس افزایش تسهیلاتی چون درب ضدسرقت، نوع آسانسور، آماده سازی محوطه،فضای سبز، فاضلاب و مواردی از این دست و با نظر متقاضیان قیمت ها تعیین شود. فریبرز واحدی، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به جزییات دلایل افزایش قیمت ها در فازهایی چون 8 ، 9 و 11 پردیس اشاره می کند که در ادامه می خوانید:
آقای واحدی شما وعده افتتاح 50 درصد از واحدهای مسکن مهر تا پایان سال را دادید. اما بازدیدها از شهرهای جدیدی مثل پردیس و پرند چنین چیزی را نشان نمی دهد ؟
هدف گذاری ابتدایی دولت در استان تهران عدد 410 هزار مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار جمعیت و شهرهایی چون پردیس و پرند وتعدادی واحد در شهر جدید اندیشه بود که با توجه به سطح اعتبارات و کمبود منابع مالی این رقم به حدود 327 هزار واحد تقلیل یافت. برهمین اساس تا شهریورماه سالجاری 45 هزار واحد تحویل متقاضیان شد. در هفته گذشته نیز در اسلامشهر 22662 واحد مسکن مهر را به متقاضیان تحویل دادیم. درعین حال تا پایان سال 63 هزار واحد مسکونی را در شهرستان های اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ری، شهرستان تهران در قالب نوسازی خانه های فرسوده، پاکدشت، دماوند و فیروزکوه آماده تحویل داریم. هفته آینده هم 18 هزار واحد درسایت پاکدشت تحویل متقاضیان خواهد شد. هرچند که این بدین معنا نیست که تمام این 18 هزار واحد در شهرپاکدشت تحویل می شود. براساس تصمیم شورای مسکن استان تهران از دهه فجر تا پایان اسفندماه هر هفته 10 هزار واحد مسکن مهر استان تهران تحویل متقاضیان خواهد شد. بنابراین اگر این 86 هزار واحد را با 45 هزار واحدی که تا شهریورماه تحویل داده شده جمع کنیم عدد 131 هزار واحد به دست می آید که ما گفتیم حدود 50 درصد هدف گذاری دولت در استان تهران است.
وضعیت تحویل واحدهای مسکن مهر در واوان به چه شکل خواهد بود؟
ما تا تیرماه سال آینده هر هفته و هر ماه تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر استان تهران را تحویل خواهیم داد. در ارتباط با سایت واوان نیز قراراست به مناسبت آزادسازی خرمشهر در 3 خردادماه تا این زمان تمام واحدها در این سایت تحویل داده شود.


برچسب‌ها: دلایل افزایش قیمت مسکن مهر پردیس مقام‌مسوول, پردیسی‌ها تمکن‌مالی بالاتری دارند
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اسفند 1391ساعت 14:47  توسط admin  | 

کلنگ زنی متروی شهر پردیس قطعی است


نام: tamadon.jpg نمایش: 21 اندازه: 20.6 کیلو بایت


کلنگ زنی متروی شهرستان پردیس قطعی است 

منبع : باشگاه خبرنگاران - تاریخ خبر : 27 اسفند 91

استاندار تهران گفت :باتوجه به انجام مطالعات بیشتر بروی پیمانکار متروی شهرستان پردیس قطعی است .

مرتضی تمدن در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران رودهن در مورد جریان احداث مترو در شهرستان پردیس گفت :پیمانکاری که برای احداث متروی شهرستان پردیس معرفی شده است یک مقداری لازم بود بروی آن مطالعه بیشتری انجام شود.

وی در ادامه این مطلب با اشاره به این نکته که کلنگ زنی متروی شهرستان پردیس قطعی شده است تصریح کرد :چون پیمانکار را گرفته بودند از نظر ما کلنگ زنی متروی شهرستان پردیس قطعی است ولی ترجیح دادیم بروی پیمانکار مطالعه بیشتری کنیم .

استاندار تهران در خاتمه اظهار داشت :اصل مسئله به قوت خود باقی است و تغییری در اصل مسئله ایجاد نشده است و کار های نهایی هم انجام شده و کم کم باید برای اجرای آن آماده شویم .


برچسب‌ها: کلنگ زنی متروی شهر پردیس قطعی است
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اسفند 1391ساعت 14:46  توسط admin  | 

معضل شهرک‌های جدید بدون مدرسه پرند و پردیس معضل شهرک‌های جدید بدون مدرسه پرند و پردیس


معضل شهرک‌های جدید بدون مدرسه پرند و پردیسمرجع : خبرگزاری فارسمعاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در برخی شهرک‌های جدید مدرسه‌ای وجود ندارد، گفت: مشکل کمبود مدرسه را در مناطق مهاجرپذیر و شهرک‌های جدید خواهیم داشت و قطعاً بدانید مدارس ما دونوبته خواهد شد.


به گزارش افکارنیوز، ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد مدارس یک‌نوبته است، اظهار داشت: برای یک‌نوبته کردن تمام مدارس راهنمایی و متوسطه تمام تلاش خود را خواهیم داشت اما اینکه بگوییم تمام مدارس یک‌نوبته شود، امکان‌پذیر نیست.

وی توضیح داد: شاهد هستیم در برخی شهرک‌های جدید که ساخته می‌شود، مدرسه‌ای وجود ندارد؛ به عنوان مثال در شهرک‌های جدیدی که از طریق مسکن مهر ایجاد شده است، مشکل مدرسه را خواهیم داشت.

سحرخیز ادامه داد: شهرک‌هایی با ۳۰ هزار یا ۴۰ هزار واحد ساخته می‌شود اما مدرسه‌ای برای آن، پیش‌بینی نشده است و اگر مدرسه هم پیش‌بینی شده باشد، یک زمین است که تا در این زمین، مدرسه ساخته و تجهیز شود، زمان می‌برد؛ ضمن اینکه آن مدرسه جوابگو تعداد دانش‌آموزان نیست و باید دونوبته شود.

وی به شهرک‌های پردیس تهران و پرند اشاره کرد و گفت: این شهرک‌ها هنوز به طور کامل راه نیفتادند اما در صورتی که مردم در آنجا ساکن شوند، مشکل کمبود مدرسه را خواهیم داشت و قطعاً بدانید که مدارس ما دو نوبته خواهد شد.

معضل شهرک‌های جدید بدون مدرسه پرند و پردیس


برچسب‌ها: معضل شهرک‌های جدید بدون مدرسه پرند و پردیس
+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم اسفند 1391ساعت 18:27  توسط admin  | 

تونل احداثی در مسکن مهر پردیس دست کمی از تونل توحید ندارد


تونل احداثی در مسکن مهر پردیس دست کمی از تونل توحید ندارد

تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۶


مدیر عامل شرکت عمران شهر پردیس گفت :دو دهنه تونل با دهنه های سه خطه بایک لاین اضطراری در مسکن مهر راله انداز ی می شود که دست کمی از تونل توحید نخواهد داشت .
مهدی هدایت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران رودهن گفت :مسیر دسترسی موقت توسط پیمانکار ظرف یک هفته در خرداد ماه انجام شده است و دسترسی این پروژه ها به صورت جاده های 45 متری از قسمت جنوبی با دو دهنه تونل با دهنه های سه خطه بایک لاین اضطراری است که مثل تونل توحید و شاید بزرگتر از آن است و تدابیر لازم اندیشیده شده است و جاده قدیم و جدید و اتوبان تهران –پردیس به صورت تقاطع غیر هم سطح به هم وصل می شوند ما در مسیر 20 تقاطع غیر هم سطح و پل داریم .
وی ادامه داد :پروژه دره بهشت در قسمت جنوبی پردیس در فاز هشت است وکار احداث 35هزار واحد مسکن مهر را انجام داده ایم که پژه ها سه تا چهار طبقه هستند ودر فاز پنج و نه حدود ده هزار واحد داریم که از ده طبقه تا 14 طبق هستند و تحویل این پروژه ها از شهریور ماه شروع می شود و تا آخر سال به منتقاضیان عزیر تحویل داده می شود.
رئیس شرکت عمران شهر پردیس تصریح کرد : با توجه به ظرفیت های خوبی که شهر جدید پردیس دارد ما هنگام ثبت نام بیش از 150 هزار نفر ثبت نام کردند و تا به امروز هم حدود 70 هزار نفر با آورده اولیه تعریف شد ه توسط ما وارد شده اند و در این پروژه با 27 میلیون تومان صاحب خانه می شوند و درپروژه دره بهشت چون مساحت بیتر است 25میلیون تومان هم وام چهار درصد دارد که در حد وام قرض الحسنه است در شهرستان پردیس هم کمتر از دو میلیون نداریم.
هدایت اظهار داشت :در این مکان 17 مسجد در حال ساخت است که تمام محلات دارند در این منطقه 18 درصد فضای اشغال و ما بقی فضای سبز است و دو پایگاه بسیج هم ساخته می شودو روزانه حدود 200 واحد با سیستم فناوری جدید صنعتی ساخته می شود و مقاوت آن خیلی از ساختمانهای معمولی بیشتر است و مطالعات زلزله شناسی را انجام داده ایم و آئین نامه های نظام مهندسی هم در حین کار انجام شده است/س


برچسب‌ها: تونل احداثی در مسکن مهر پردیس دست کمی از تونل توحی
+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم اسفند 1391ساعت 18:26  توسط admin  | 

مذاکره با بخش خصوصی جهت راه اندازی مترو پردیسآماده مذاکره با بخش خصوصی هستیم 

تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۳


شهردار پردیس گفت :آماده مشارکت و مذاکره با بخش خصوصی برای آبادانی شهر در پروژه های مختلف هستیم .

محمد لاله در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران رودهن گفت :ناوگان اصلی حمل و نقل شهر پردیس به مترو برمی گرددکه طر ح های مطالعاتی آن تکمیل شده است و شرکت سازنده آن که شرکت عمران است در حال رایزنی برای پیمانکار زیر صلاح است و پیمانکاری که توان فنی کار را داشته باشد و خط عبور مترو از باکس محور غرب و به شرق تهران به پردیس و 50 متر پایین تر از آن خط مترو می شود و به موازات آزاد راه تا پردیس است .
روابط عمومی ما پنجمین روابط عمومی شهرداری های استان تهران بود در بحث اتوماسیون اداری 80 و 90 درصد کار هم انجام شده است و این خدمات را ارائه کنیم و از ابتدای اردیبهشت این موضوع را در شهر سازی و سایر بخش ها خدمات الکترنیکی را به شهروندان ارائه دهیم .


برچسب‌ها: مذاکره با بخش خصوصی جهت راه اندازی مترو پردیس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اسفند 1391ساعت 10:13  توسط admin  | 

تکنولوژی نوری در مسکن مهر پردیس


جایگزینی کابلهای مسی با فناوری نسل جدید/ تکنولوژی نوری در مسکن مهر
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۱۳ - منبع : خبرگزاری مهر

شرکت مخابرات استان تهران در راستای توسعه شبکه کابل و ارتقای کیفیت خدمات بر پایه تلفن ثابت، نسل جدید کابل های نوری مبتنی بر تکنولوژی GPON را جایگزین کابل های مسی فعلی می‌کند که در این راستا فاز آزمایشی این پروژه در شهرستان بومهن با موفقیت به اجرا درآمد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اسفند 1391ساعت 10:12  توسط admin  | 

کنترل کیفی مسکن مهر پردیس از سال 92


نام: mehr-pardys.jpg نمایش: 26 اندازه: 35.2 کیلو بایت


ورود به کنترل کیفی مسکن مهر پردیس از 92/ نظارت بر پروژه‌های راه استان

منبع خبر : خبرگزاری فارس - تاریخ خبر : 20 اسفند 91


مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران با اشاره به برنامه‌ریزی برای ورود به نظارت عالیه بر کیفیت مسکن مهر پردیس از سال 92، گفت: آزمایشگاه در حدود 98درصد پروژه‌های راه استان تهران، کنترل کیفیت ‌انجام می‌‌دهد.


احمد نوعی‌قالیباف در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به حضور این ارگان نظارتی در ‌کنترل کیفی پروژه‌های راه و شهرسازی، اظهار داشت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان در حدود 98 درصد پروژه‌های راه استان تهران، کنترل کیفیت ‌انجام می‌‌دهد.


وی با بیان اینکه این اداره کل یکی از اعضای شورای حمل و نقل استان تهران است، گفت: هر 2 ماه یکبار در جلسات حمل و نقل استان حاضر می‌شویم.


برنامه‌ریزی برای نظارت عالیه بر پروژه مسکن مهر پردیس از سال 92


مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران با اشاره به تعامل مطلوب با اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، تصریح کرد: سعی می‌کنیم در اغلب پروژه‌های مسکن استان تهران نیز برای کنترل کیفی وارد شویم.


نوعی‌قالیباف با بیان اینکه هم‌اکنون کنترل کیفیت مسکن ویژه تهران توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران انجام می‌شود، افزود: مقرر شده است به تدریج پروژه‌های مسکن استان تهران توسط این اداره کل کنترل کیفی شود.


مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران افزود: نظارت عالیه بر پروژه مسکن مهر پردیس نیز از برنامه‌های سال آینده این اداره کل است.


برچسب‌ها: کنترل کیفی مسکن مهر پردیس از سال 92
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم اسفند 1391ساعت 16:2  توسط admin  | 

نیکزاد و انتقاد از کیفیت نازل مسکن مهر پردیس!به گزارش 
خبرگزاری فارس علی نیکزاد دقایقی پیش (جمعه 18 اسفند 91) در نشست حاشیه‏ای با حضور پیمانکاران، بعد از بازدید از طرح‏های مسکن مهر و پروژه‏های عمرانی و خدماتی شهر جدید پردیس اظهار داشت: باید خانه‏ای برای مردم ساخته شود که مورد رضایت آنها باشد. 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کیفیت نازل برخی مصالح به کار رفته در بعضی واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس گفت: در بازدید امروز کیفیت برخی بتن‏های مورد استفاده در خانه‏ها چندان مناسب تشخیص داده نشد. نیکزاد تصریح کرد: رنگ مدل‏های استاندارد سازه‏های سیمانی دارای دو لایه رنگ داخلی و بیرونی تا 15 سال گارانتی شده است. وی اضافه کرد: حال آنکه در برخی واحدهای مسکونی سایت‏های خانه‏سازی استان تهران، رنگ خانه هنوز تحویل نداده، ترک خورده است. وزیر راه و شهرسازی افزود: باید نظارت‏ها دقیق‏تر باشد؛ چراکه برخی، رنگ‏های برخوردار از برند مناسب را خریداری کرده و رنگ دیگری را به سازه‏ها می‏زنند. نیکزاد ادامه داد: در اینجا باید صریح بگویم که در هیچ سایت مسکن مهر نباید از رنگ شکلاتی استفاده شود!!!


برچسب‌ها: نیکزاد و انتقاد از کیفیت نازل مسکن مهر پردیس
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اسفند 1391ساعت 8:9  توسط admin  | 

سوالات متداول مسکن مهر پردیسدر این قسمت سوالات متداولی که دوستان در مورد مسکن مهر پردیس پرسیده بودند قرار میگیرد, تا دوستان با مراجعه به این قسمت به سوالاتی که قبلاً جواب داده شده دسترسی داشته باشن :

1- فرق مسکن مهر 99 ساله و ملکی چیست ؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اسفند 1391ساعت 12:9  توسط admin  | 

عوارضي مسكن‌مهر پردیس را حذف كنيد


نام: avarez.jpg نمایش: 12 اندازه: 15.9 کیلو بایت


آقای نیکزاد عوارضي مسكن‌مهر پردیس را حذف كنيد !


عوارضي كه ساكنان مسكن‌مهر در سه شهر جديد اطراف تهران مجبورند روزي دو بار براي سفر بين محل سكونت و محل اشتغال‌شان پرداخت كنند، آن قدر سنگين است كه اگر وزير راه‌وشهرسازي باجه‌هاي عوارضي در اتوبان‌هاي منتهي به شهرهاي جديد پرديس، پرند و هشتگرد را حذف كند، چالش ترافيكي مسكن‌مهر براي هميشه مرتفع خواهد شد.

به گزارش «دنياي‌اقتصاد»، دولت به دليل نداشتن زمين در داخل كلان‌شهر تهران – شايد هم عدم تمايل به اختصاص زمين‌هاي دولتي براي مسكن‌مهر- همه واحدهاي مسكوني‌مهر مخصوص تهراني‌ها را در سه منطقه پرند، هشتگرد و پرديس احداث كرده است؛ طوري كه ساكنان مسكن‌مهر پرند بايد در عوارضي اتوبان ساوه، ساكنان مسكن‌مهر هشتگرد در عوارضي اتوبان قزوين و ساكنان پرديس در عوارضي اتوبان پرديس علاوه بر پرداخت مبالغي از 300 تا 1500 تومان در هر بار عبور از اين اتوبان‌ها، براي دقايقي طولاني پشت‌سر خودروها در پشت معبر عوارضي، معطل بمانند تا بتوانند از محل‌كار به منزل يا بالعكس، رفت‌وآمد كنند.

در حال حاضر با مسکونی شدن مناطق مسکن مهر در شهری همچون پرند، تردد خودروهای سواری در اتوبان ساوه – مسیر عبوری از تهران به پرند و برعکس- افزایش پیدا کرده و در ساعاتی اوج تردد باعث توقف طولانی خودروها در پشت باجه‌های عوارضی این اتوبان شده است.

صرف‌نظر از هزينه‌اي كه در ماه بابت پرداخت عوارض، به ساكنان مسكن‌مهر در اين سه شهر جديد تحميل مي‌شود، اين شيوه تردد مي‌تواند ذهن ساكنان مسكن‌مهر را بابت جدايي از تهران مخدوش كند و درجه كيفي محل سكونت آنها را در مقايسه با ساكنان فعلي تهران –كه نيازي به پرداخت عوارض براي تردد در داخل شهر تهران را ندارند- به لحاظ رواني تنزل دهد.

براي حذف اين چالش از آنجا كه وزير راه‌وشهرسازي همزمان مسووليت مسكن‌مهر و مسووليت آزادراه‌ها و اتوبان‌هاي كشور را برعهده دارد، مي‌تواند با هدف كمك هزينه‌اي به ساكنان مسكن‌مهر و محروميت‌زدايي از مناطق مسكن‌مهر اطراف تهران، نسبت به حذف عوارضي از مسيرهاي ترافيكي مسكن‌مهر اقدام كند.

بار مالي ناشي از حذف اين عوارضي اگر چه ممكن است قابل توجه باشد، اما در مقايسه با كمك‌هايي كه دولت در 4 سال اخير به مسكن‌مهر كرده، قطعا ناچيز خواهد بود و مي‌تواند جزئي از كل اعتبارات اختصاص داده شده به مسكن‌مهر شود.منبع خبر : دنیای اقتصاد - تاریخ خبر : 15 اسفند 91


برچسب‌ها: عوارضي مسكن‌مهر پردیس را حذف كنيد
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم اسفند 1391ساعت 11:10  توسط admin  | 

افتتاح واحدهای مسکن مهر پردیس شرکت کوزو تا زمستان 92نام: sherkat-pardis.jpg نمایش: 60 اندازه: 47.8 کیلو بایت


افتتاح 35 هزار واحد مسکن مهر پردیس شرکت کوزو تا زمستان 92

منبع خبر : ایسنا - تاریخ خبر : 14 اسفند 91

رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران ضمن ابراز رضایت از روند ساخت و سازهای شرکت ترکیه‌ای کوزو در شهر پردیس اعلام کرد: 35 هزار واحدی که در حال حاضر توسط این شرکت در حال ساخت است تا زمستان 92 آماده خواهد شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهروز علیشیری درحاشیه بازدید خود از شهر پردیس گفت: با توجه به عملکرد خوبی که شرکت کوزو در پروژه مسکن مهر پرند داشت تصمیم گرفتیم امکان مشارکت آن‌ها را در شهر پردیس نیز فراهم کنیم. خوشبختانه عملکرد این شرکت در پردیس بسیار مثبت بوده است و طبق قولی که مسوول پروژه شرکت به من داده قرار است کلیه 35 هزار واحدی که در دست ساخت دارند تا 10 ماه آینده تحویل دهند.


رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران مجموع سرمایه‌گذاری‌های شرکت در پردیس را بیش از 250 میلیون دلار برآورد کرد و گفت: شرکت کوزو تاکنون به بسیاری از تعهدات خود عمل کرده و حتی علیرغم افزایش هزینه‌ها در قراردادهای قبلی خود تغییری به وجود نیاورده است که چنین روندی از نظر ما بسیار مطلوب است.


معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که مسکن از اصلی‌ترین حوزه‌هایی است که ورود سرمایه گذاران خارجی را می‌طلبد اظهار کرد:‌ در چند سال گذشته حدود یک میلیارد و 200 میلیون دلار میزان سرمایه‌گذاری‌های خارجی مصوب ما بوده است که تاکنون بیش از 60 درصد از آن‌ها محقق شد.


وی خاطرنشان کرد: استفاده از توان خارجی‌ها باعث انتقال فن‌آوری ، افزایش و سرعت و ارتباط گرفتن اقتصاد ایران با بازارهای جهانی می شود به همین دلیل حضور خارجی‌ها در اقتصاد ما از اهمیت بالایی برخوردار است و تلاش می‌کنیم با برطرف کردن موانع از حداکثر توان این بخش استفاده کنیم.


برچسب‌ها: افتتاح واحدهای مسکن مهر پردیس شرکت کوزو تا زمستان
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم اسفند 1391ساعت 11:9  توسط admin  | 

اولویت در ساخت مسکن مهر پردیس با زیر ساخت ها است


نام: nikzaad.jpg نمایش: 28 اندازه: 16.2 کیلو بایت


اولویت در ساخت مسکن مهر پردیس با زیر ساخت ها است
منبع : باشگاه خبرنگاران - تاریخ خبر : 12 اسفند 91
وزیر مسکن وراه و شهرسازی گفت :ما در حوزه ساخت مسکن مهر در سایت پردیس همانند سایت های دیگر نخست زیر ساخت ها و امنیت را درمسکن مهر تقویت خواهیم کرد .

علی نیکزار در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران رودهن گفت :سایت پردیس ما برای ثبت نام متقاضیان مسکن مهر باز است و در سایت های پرند و اندیشه هم وضعیت به همین شکل است و هشتگرد کرج هم باز است ووقتی که مسیر برای ثبت نام قانونی باز می باشد.

وی در ادامه این مطلب افزود : پس چرا باید از طریق راه های غیر مجاز و غیر قانونی اقدام به خرید مسکن مهر کنند من شنیده ام افرادی گفتند که شما مبلغی را پرداخت کنید و ما خارج از نوبت به شما مسکن مهر واگزار می کنیم و شما را خانه دار می کنیم یقین بدانید که چنین چیزی نیست.

وزیر مسکن و راه و شهرسازی با اشاره به برخی استثنا ء ها برای ثبت نام خارج از نوبت مسکن مهر تصریح کرد : چون اولویت واگذاری را فقط دولت و شخص وزیر برعهده دارد و در صورت موارد استثنائی مانند مراجعه جانباز برای دریافت مسکن مهر حتما وظیفه داریم که بدون نوبت مسکن مهر به این افراد واگذار کنیم و کسی می آید و مشکلی حاد دارد و جزء موارد خاص محسوب می شود .

نیکزاد در خاتمه با تاکید بر اینکه چنین شیوه ساخت و ساز تزی جدید است اظهار داشت :ما همه تلاشمان اینست که تمامی خانه های مسکن مهر را واگذار کنیم و ساخت و سازی که الان شده است تزی جدید است یعنی اینکه تجربیات گذشته دولت را جمع کردیم و شما برق ذو آب و تلفن و آماده سازی بنای بام ها مردم خیالشان راحت است و می داند که همه چیز وجود داردما در مسکن مهر اول زیر ساخت ها را فراهم خواهیم کرد و در کنار آن با احداث مکانهایی برای استقرار کلانتری امنیت را هم برای شهروندان ساکن در مسکن های مهر فراهم خواهیم کرد.


برچسب‌ها: اولویت در ساخت مسکن مهر پردیس با زیر ساخت ها است
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم اسفند 1391ساعت 9:33  توسط admin  | 

تحویل 85 درصذ مسکن مهر تهران تا پایان دولت

نام: kozoo.jpg نمایش: 38 اندازه: 29.4 کیلو بایت


تحویل مسکن مهر تهران تا پایان دولت


فرماندار تهران بیان داشت: شهرهای جدید پرند، هشتگرد، پردیس که عمده جمعیت تهران به خود اختصاص داده طرحی برای برون رفت از شهر تهران بوده است.


عیسی فرهادی فرماندار تهران با حضور و بازدید در خصوص افزایش ظرفیت‌های حمل و نقل عمومی در تهران اظهار داشت: تهران حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد و توسعه تهران در 30 ساله انقلاب چند صد برابر نسبت به قبل بوده است.

فرماندار تهران خاطرنشان کرد: تهران دهکده‌ای بوده که امروز تبدیل به یک کلانشهر شده است ولی متأسفانه زیرساخت‌های لازم همزمان با توسعه جمعیت برای این کلانشهر ایجاد نشده است. بنابراین ابتدا جمعیت ساکن شده و بعد به دنبال توسعه زیرساخت‌ها رفته‌ایم. وقتی که جمعیت ساکن می‌شود به طبع تکمیل زیرساخت‌ها کار مشکلی است و باید با هزینه‌های بیشتری بزرگراه، مترو، پل، تونل و دیگر خدمات رفاهی را ارائه دهیم.

فرهادی افزود: در 8ساله دولت نهم و دهم در استان و شهر تهران کارهای شاخصی انجام شده که از جمله آن طرح انتقال بخش‌هایی از شهر تهران به بیرون از این کلانشهر است.

فرماندار تهران بیان داشت: شهرهای جدید پرند، هشتگرد، پردیس که عمده جمعیت تهران به خود اختصاص داده طرحی برای برون رفت از شهر تهران بوده است. وی به ساخت مسکن‌های مهر در اطراف شهر تهران اشاره کرد و گفت: در شهرک‌های اقماری نیز مانند ماهدشت 12 هزار واحد مسکن ساخته شده که بخش اعظم آن مربوط به ساکنان تهران است.

فرهادی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های ایجاد مسکن‌های مهر در اطراف تهران برون رفت از سکونت در شهر تهران بوده است و هدف این است که این 300 هزار واحد مسکن مهر حدود یک و نیم میلیون نفر از شهر تهران را در خود جای دهد.فرماندار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مسکن‌های مهر تا پایان دولت واگذار می‌شود، گفت: تمام تلاش این است که تمام مسکن‌های مهر تا پایان دولت واگذار شود ولی طبیعتاً تمام طرح‌ها تا پایان دولت به بهره‌برداری نمی‌رسد و دولت مصمم است که کمترین طرح‌ نیمه‌تمامی برای دولت بعدی به جای بماند.

85 درصد از واحدهای مسکن مهر تا پایان دولت واگذار می‌شود

وی با بیان اینکه 85 درصد از واحدهای مسکن مهر تا پایان دولت واگذار می‌شود، گفت: در شهرهای پردیس و شهرک ابریشم حدود 108 هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت است که بخشی از آن واگذار شده است.فرهادی در پاسخ به انتقاد یکی از نمایندگان مجلس مبنی براینکه طرح دولت در انتقال جمعیت شکست خورده است، گفت: این اتفاق صورت نگرفته و این طرح در حال پیگیری و اجرا است. وی گفت: اگر مسکن مهر در دولت نهم و دهم ساخته نمی‌شد قیمت مسکن در تهران بیش چند صد برابر افزایش می‌یافت

فرماندار تهران بیان داشت: با ساخت مسکن مهر از رشد بی‌رویه قیمت زمین و مسکن جلوگیری شد و مهاجرت از شهرهای مختلف کشور به تهران نیز بواسطه ایجاد مسکن مهر کاهش یافت. فرهادی به زیرساخت‌های مسکن مهر اشاره کرد و گفت: هیچ مسکنی بدون آب، برق، گاز و فاضلاب واگذار نمی‌شود و از مصالح متوسط در این مسکن‌ها استفاده می‌شود.

در ادامه این گفت‌وگو عیسی فرهادی به توسعه مترو در شهر تهران اشاره کرد و گفت: در دولت نهم متروی تهران به پرند و هشتگرد متصل شد و تا پایان دولت دهم به بهره‌برداری کامل می‌رسد در ضمن کلنگ مترو پردیس به تهران نیز به زمین زده شد. وی به تکمیل اتوبان تهران به کرج اشاره کرد و گفت: در شش ماهه آینده تمام 10 باند اتوبان کرج به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع : شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران - تاریخ خبر : 11 اسفند 91


برچسب‌ها: تحویل 85 درصذ مسکن مهر تهران تا پایان دولت
+ نوشته شده در  یکشنبه سیزدهم اسفند 1391ساعت 9:32  توسط admin  | 

افتتاح 150 هزار واحد مسکن مهر در پرند و پردیس


نام: pardys.jpeg نمایش: 25 اندازه: 32.7 کیلو بایت

افتتاح 150 هزار واحد مسکن مهر در پرند و پردیس
منبع : باشگاه خبرنگاران - تاریخ خبر : 11 اسفند 91

مدیر کل راه و شهرسازی از کاهش جهش قیمتی مسکن در سال 92 و افتتاح 150 هزار واحد مسکن مهر در پرند و پردیس خبر داد.

فریبرز واحدی در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه کاهش یا افزایش قیمت مسکن در سال آینده متناسب با رشد و آمار بانک مرکزی است، گفت: با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی مورد نیاز برای ساخت و ساز، به طور قطع متناسب با آن تغییراتی در این بخش خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در سال 92 هیچ جهش قیمتی در بخش مسکن نداریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه کاهش جهش قیمتی مسکن در سال 92 به دلایل عمده بستگی دارد افزود: کاهش توان خرید مسکن توسط مردم، افزایش عرضه و انبوه‌سازی در شهرهای جدید از جمله پرند و پردیس زمینه را برای کاهش جهش قیمتی مسکن فرهم می‌کند.
وی در ادامه تصریح کرد: تعداد قابل توجهی واحد مسکونی در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

واحدی در ادامه اظهار داشت: 150 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید پردیس و پرند استان تهران به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تمامی تقاضاهای مورد نیاز مسکن در سال 92 تامین می‌شود.

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم اسفند 1391ساعت 10:0  توسط admin  | 

کاریکاتور/ در باب اسفنجی بودن مسکن مهر پردیس!


کاریکاتور/ در باب اسفنجی بودن مسکن مهر پردیس!

کاریکاتور - افزایش 40 درصدی قیمت مسکن مهر پردیس اعتراض متقاضیان را بهمراه داشته،طبق اظهارات مدیرعامل شهرک های عمرانی پردیس این افزایش مطابق با مساحت واحدها بوده که به این ترتیب می توان نتیجه گرفت این واحدها در مرحله سفت کاری بزرگ شده اند!


منبع : سایت خبر آن لاین

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم اسفند 1391ساعت 9:59  توسط admin  | 

گالری فیلم مسکن مهر پردیس

گالری فیلم مسکن مهر پردیس


زیر ساخت های مسکن مهر پردیس


http://media.iribnews.ir/Vod/video/2013452107450013.flv


منبع : واحد مرکزی خبر


برچسب‌ها: تصاویر | فیلم | ویدئو | واحد مرکزی خبرتصاویر | فیل
+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم اسفند 1391ساعت 11:9  توسط admin  | 

گزارش صوتی / اعتراض متقاضیان مسکن مهر پردیس به افزایش قیمت ها

گزارش صوتی / اعتراض متقاضیان مسکن مهر پردیس به افزایش قیمت ها

مسکن - افزایش قیمت مسکن مهر و دریافت غیر شفاف هزینه های طرح، اعتراض متقاضیان مسکن مهر پردیس را در پی داشته است.

به نظر می رسد در صورتی که مجریان مسکن مهر نتوانند وضعیت این طرح ها را به سرعت شفاف سازی کنند، احتمال اجرای یک طرح ملی بزرگ وجود داشته باشد.

http://khabaronline.ir/Images/News/A...3408920668.mp3

سایت خبر آنلاین


برچسب‌ها: گزارش صوتی, اعتراض متقاضیان مسکن مهر پردیس به افزایش قیمت ها
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم اسفند 1391ساعت 8:47  توسط admin  | 

تحویل به موقع مسکن مهر در هاله ای از ابهام


تحویل به موقع مسکن مهر در هاله ای از ابهام

عضو کمیسیون عمران مجلس‌گفت:‌ روند تحویل پروژه های مسکن مهر به کندی پیش می رود که در صورتی که روند به همین شکل پیش رود کمیسیون عمران دلایل کندی تحویل واحدهای مسکن مهر را از مسئولان راه و شهرسازی پیگیری می کند.
مجید جلیل‌سرقلعه در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه تمام نقدینگی وزارت راه و شهرسازی به سمت مسکن مهر سوق داده شده است، تصریح کرد: وزارت راه و ‌شهرسازی پیش از این اعلام کرده بود که تا پایان سال ۹۱ تعهدات خود نسبت به مسکن مهر را عملیاتی می‌کنیم.

وی افزود: اعضای کمیسیون عمران مجلس معتقدند روند تحویل پروژه های مسکن مهر به کندی پیش می رود که امیدواریم تعهدی که وزارت راه و شهرسازی در این راستا داده است، تحقق یابد.
وی در توضیح مطلب فوق ادامه داد: اگر چنانچه غیر از این باشد کمیسیون عمران این موضوع را از مسئولان راه و شهرسازی پیگیری می کند.

جلیل سرقلعه ضمن اعلام اینکه وزیر راه و شهرسازی و مسئولان ذی ربط در خصوص پروژه های مسکن مهر مرتب گزارشات خود را به کمیسیون عمران ارائه می دهند، اظهار کرد: چنان‌چه روند تحویل واحدهای مسکن مهر کندتر شود و مشکلاتی در این خصوص به وجود آید قطعا کمیسیون عمران علاوه بر اینکه پیگر می کند از مسئولان نیز توضیح می خواهد.
وی گفت: یکی از برنامه های کمیسیون عمران مجلس برای حضور وزیر راه و شهرسازی در جلسه روز سه شنبه این کمیسیون بحث مسکن مهر است. عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان تاکید کرد: تمام نقدینگی وزارت راه و شهرسازی به سمت مسکن مهر رفته و زیرساخت های حمل و نقل مانند راه ، اتوبان ها و راه آهن مشکل دارند و اگر با توجه به نقدینگی که به سمت مسکن مهر سوق داده شده این پروژه ها نیز با مشکل مواجه شوند، مسئولان توجیهی ندارند.

سایت خانه ملت
۱۳۹۱ هشتم اسفند


برچسب‌ها: تحویل به موقع مسکن مهر در هاله ای از ابهام
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم اسفند 1391ساعت 8:45  توسط admin  | 

مسكن‌مهر در آستانه جهش‌ قيمت!

مسكن‌مهر در آستانه جهش‌ قيمت!!برچسب‌ها: مسكن‌مهر در آستانه جهش‌ قيمت
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند 1391ساعت 8:17  توسط admin  | 

«سابقه مالکیت» در مسکن مهر چگونه کنترل می‌شود؟

«سابقه مالکیت» در مسکن مهر چگونه کنترل می‌شود؟

نام: 325015_wFLPbiOr.jpg نمایش: 12 اندازه: 18.1 کیلو بایت


برچسب‌ها: «سابقه مالکیت» در مسکن مهر چگونه کنترل می‌شود
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند 1391ساعت 8:16  توسط admin  | 

خـط لـولـه گـاز پردیس بـه دره بهشـت می‌رسـد

خـط لـولـه گـاز پردیس بـه دره بهشـت می‌رسـد

نام: pardys.jpg نمایش: 20 اندازه: 39.3 کیلو بایت

خـط لـولـه گـاز بـه دره بهشـت می‌رسـد

منبع خبر : شبکه ایران - تاریخ خبر : 5 اسفند 91

بنابر اعلام برخی مسئولان محلی و همچنین مفاد مندرج در طرح تفصیلی شهر جدید پردیس این شهر تا دو سال آینده میزبان جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر خواهد بود و تامین خانه به عنوان یکی از ارکان اسکان چنین جمعیتی نیازمند ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی بسیاری خواهد بود.


برچسب‌ها: خـط لـولـه گـاز پردیس بـه دره بهشـت می‌رسـد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند 1391ساعت 8:15  توسط admin  | 

مقاومت پردیس در زلزله 8 ریشتری

مقاومت پردیس در زلزله 8 ریشتری

با وجود استقرار پردیس روی گسل زلزله این شهر زمین‏‌لرزه 8 ریشتری را تحمل می‏کند...

شهردار پردیس گفت: شهر جدید پردیس با وجود استقرار بر روی گسل زلزله، این شهر تحمل بار زمین‏‌لرزه‏ای را تا بزرگای 8 ریشتر دارد.
شهر جدید پردیس یکی از شهرهای اقماری جدید تهران و پرجمعیت‏ترین منطقه مسکونی شمال‏شرق این استان محسوب می‏شود. این شهر در فاصله 20 کیلومتری پایتخت و دامنه رشته کوه‏های البرز قرار گرفته است. بر اساس آخرین سرشماری اعلام شده (سال 85) جمعیت این شهر 58 هزار نفر است که طبق طرح جامع، تا 600 هزار نفر را در خود پذیرا خواهد بود.


نام: 190063_244.jpg نمایش: 22 اندازه: 30.0 کیلو بایت


برچسب‌ها: مقاومت پردیس در زلزله 8 ریشتری
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند 1391ساعت 8:14  توسط admin  | 

آخرین خبرها از وضعیت متروی پردیس...


خط متروی تهران بعد از پردیس به شهرهای بومهن، رودهن و دماوند خواهد رسید!!!رئیس سازمان حمل و نقل شهر پردیس گفت :

در کنار برنامه های مختلفی که در بخش حمل و نقل شهر پردیس طراحی کردیم و به زودی هم به مرحله اجرا می رسد پیگیری های لازم را هم جهت احداث خط متروی تهران –پردیس انجام می دهیم .
بهمن گوهری گفت :ما در سیستم مدیریت حمل ونقل شهر پردیس در بخش های مختلف مانند اتوبوسرانی و مینی بوسرانی برنامه های مختلفی را داریم که با بسترسازی لازم و برخورداری از امکانات مورد نیاز همه آنها را عملی خواهیم کرد و خدمت رسانی در این حوزه را به شکل مطلوبی به مردم ارائه خواهیم کرد.

وی در ادامه این مطلب با اشاره به پیگیری های لازم جهت احداث خط متروی تهران -پردیس افزود :ما در کنار برنامه هایی که برای سیستم حمل و نقل در شهر پردیس داریم دنبال احداث خط متروی تهران –پردیس هم هستیم زیرا با این کار می خواهیم به سیستم حمل و نقل این شهر سرعت دهیم .

رئیس سازمان حمل و نقل پردیس نظارت بر نوع حمل و نقل و جابه جایی مردم در بحث استفاده آنها هم از خدماتی مینی بوسرانی و اتوبوسرانی و همچنین ایجاد هماهنگی در امر حمل و نقل در این شهر هدف ما جابه جایی ایمن و ارزان و سریع و راحت شهروندان است .

رئیس سازمان حمل و نقل پردیس اظهار داشت :ما برای رسیدن به این اهداف و تحقق این امر از هرگونه امکانات قانونی برای آسایش مسافران در سیستم حمل و نقل در بخش های مینی بوسرانی و غیره استفاده خواهیم کرد و این ابزار ها را هم در بحث متروی این شهر لحاظ خواهیم کرد .


برچسب‌ها: آخرین خبرها از وضعیت متروی پردیس
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند 1391ساعت 8:13  توسط admin  | 

عکس هایی از پروژه فاز 3 مسکن مهر پردیس

عکس هایی از پروژه فاز 3 مسکن مهر پردیس

نام: pardis_1.jpg نمایش: 27 اندازه: 42.2 کیلو بایت


برچسب‌ها: عکس هایی از پروژه فاز 3 مسکن مهر پردیس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند 1391ساعت 8:12  توسط admin  | 

نبود نهاد های خدمت رسان مشکل بزرگ شهر پردیس


نبود نهاد های خدمت رسان مشکل بزرگ شهر پردیس است 


سید موسی موسوی رئیس شورای شهر پردیس گفت :قبل از اینکه این منطقه به شهرستان تبدیل شود ما یک سری از ادارات خدمت رسان مربوط به شهرستان دماوند و بخشی از آن مربوط به تهران بودو این موضوع باعث سرگردانی مردم می شد.
وی در ادامه با اشاره به عمده فعالیت های شورای شهر پردیس برای رسیدن به هدف تبدیل به شهرستان افزود : 
در مورد عمده فعالیت هایی که بعد از حضور ما در شورای شهر پردیس از دغدغه های اصلی مدیریت شهری پردیس بود ه است علاوه بر وظایف ذاتی چه شورای شهر و یا شهرداری پردیس در حوزه خدمات رسانی به مردم را دارد و واینگونه وظایف که تعریف شده اند ارتقاء بخش مرکزی تهران که شهر پردیس هم جزئی از آن بوده به شهرستان است .

رئیس شورای شهر پردیس با تاکید بر اینکه برای رسیدن به این هدف ارزشمند جلسات مختلفی را در مجلس شورای اسلامی در رابطه با بررسی مشکلات شهر پردیس برگزار کردیم تصریح کرد :ما برای رسیدن به این هدف در حدود چها ر سال تلاش کردیم و از طریق جلسات مختلف که در استان با مسئولان و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان وزارت کشور برگزار کردیم و با همکاری کلیه مسئولین محلی از بخشدار بخش مرکزی و امام جمعه پردیس و بومهن و شورای شهر بومهن با یک همدلی در نهایت توانستیم مسئولین دو لتی را متقائد کنیم که با ارتقاء بخش مرکزی تهران به شهرستان موافقت کنندو خوشبختانه این اتفاق افتاد و بسیار میمون و مبارک است. 

موسوی با بیان اینکه کلیه ادارات خدمات رسان در شهر پردیس مستقر خواهند شد اضافه کرد :بخش عمده ای از مشکلات و کمبود های مرد م کل منطقه را در شهرهای پردیس و بومهن و منطقه جاجرود را حل می کند از این به بعد کلیه نهاد های خدمت رسان در داخل شهرستان مستقر می شوند و دیگر نیازی نیست که مردم برای انجام خدمات شهری خوب در بخش های آب و برق و گاز و تلفن به شهرستانهای مجاور سفر کنند و این مسئله مشکل بزرگی بود که مدیریت شهری منطقه به کمک مسئولان محلی توانست این امر مهم را محقق کند.

رئیس شورای شهر پردیس در خاتمه اظهار داشت :و این موضوع آغاز و سرلوحه و شروعی برای پیشرفت شهرستان پردیس است چون ما بعد از این بودجه هایی مصوب و مشخص از مسئولان استان تهران نصیب شهر ستان خواهیم کرد در واقع سطح شهر پردیس با این اتفاق بیشتر ارتقاء پیدا خواهد کرد.


برچسب‌ها: نبود نهاد های خدمت رسان مشکل بزرگ شهر پردیس
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند 1391ساعت 8:10  توسط admin  | 

سخنان احمدی نژاد درباره مسکن مهر پردیس در صدا و سیما

سخنان احمدی نژاد درباره مسکن مهر پردیس در صدا و سیما

نام: ah.jpg نمایش: 87 اندازه: 22.8 کیلو بایت


سخنان احمدی نژاد درباره مسکن مهر پردیس در صدا و سیما
منبع خبر : خبرگزاری فردا - تاریخ خبر : 6 اسفند 91

در گفتگوی زنده شنبه شب رئیس جمهور از شبکه ۱ سیما، صداوسیما , رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت آینده مسکن مهر و تسهیلات و راه کارهای حل مشکلات مربوط به این پروژه اظهار داشت: وقتی سطح عمومی قیمت‌ها بالا می‌رود، در مسکن هم تاثیر می‌گذارد. 

احمدی نژاد افزود: وقتی قیمت‌ها بالا می‌رود پرداختی مردم در حوزه مسکن هم افزایش می‌یابد که البته تعداد زیادی از مردم با همان رقم اولیه صاحب خانه‌ شده‌اند. 

وی ادامه داد: اکنون که قیمت‌ها مقداری بالا رفته سعی کرده ایم که از طرق مختلف به مردم کمک کنیم که یکی از آنها افزایش میزان وام است که پایه آن 14 میلیون تومان بود که اکنون در برخی نقاط به سی میلیون تومان رسیده است. 

رئیس جمهور گفت: منابع دیگری برای کسانی فراهم کرده‌ایم که واقعا نمی‌توانند هزینه‌های خرید مسکن را پرداخت کنند که به آنها از طریق قرض الحسنه یا کمک دیگری یاری می‌‌دهیم. 

احمدی نژاد افزود: از طرفی دیگر در حال مدیریت هستیم که قیمت‌ها بیهوده بالا نرود اما بخشی از این افزایش قیمت‌ها مربوط به مسکن مهر 99 ساله نیست. 

وی ادامه داد: رقم 45 میلیون تومان که گفته می‌شود مربوط به مسکن ملکی است که در پردیس در کنار دیگر طرح‌‌ها در دست اجرا است. 

در پردیس یکی طرح مسکن مهر است که مانند سایر نقاط در حال اجراست و بخشی نیز طرحی در قالب مسکن مهر است که قیمت زمین هم در آن لحاظ می‌شود و یک فاز جدید هم برای افراد با درآمد بالاتر در حال اجراست که این برای قشر متوسط جامعه است

رئیس جمهور گفت: اکنون چند طرح هم در داخل تهران در حال اجراست که یکی از آنها طرح اکباتان است که مربوط به افرادی است که به دلایلی نمی‌توانند در خارج از تهران زندگی کنند. 

احمدی نژاد افزود: افرادی هستند به لحاظ اجتماعی باید در تهران زندگی کنند اما از سویی توان خرید مسکن به قیمت روز را ندارند و لذا شرایطی فراهم آمده تا آنها با رقمی مناسب در تهران صاحب خانه شوند. 

رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی در خصوص دلایل افزایش قیمت مسکن اظهار داشت: بخش انتظاری افزایش قیمت‌ها خیلی شدید شد که البته بخشی از آن ناشی از جنگ روانی بود. 

وی افزود: برخی متأسفانه و حالا ما می‌گوییم نادانسته این جنگ روانی دشمن را تشدید کردند و الا چرا باید قیمت مسکن بالا برود وقتی تعداد مسکن موجودمان بیش از تعداد خانواده‌ها است و هنوز در حال ساخت و ساز هستیم. 

احمدی‌نژاد ادامه داد: قطعاً این افزایش قیمت کاذب است و من مطمئنم که سال آینده خواهد شکست و یک بار دیگر نیز در همین دولت قیمت شکست و پایین آمد. 

رئیس جمهور گفت: الان ساخت و ساز مسکن در شرایط خوبی است اما در خرید و فروش رکود ایجاد شده است.


برچسب‌ها: سخنان احمدی نژاد درباره مسکن مهر پردیس در صدا و سی
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم اسفند 1391ساعت 8:10  توسط admin  | 

پرديس همچنان پذيراي متقاضيان مسكن مهر است


پرديس همچنان پذيراي متقاضيان مسكن مهر است


نام: dare-araa21.jpg نمایش: 15 اندازه: 42.8 کیلو بایت

پرديس همچنان پذيراي متقاضيان مسكن مهر است

منبع : روزنامه ایران - تاریخ : 5 اسفند 91


طي چند روز گذشته شايعاتي در برخي رسانه‌ها مبني بر پايان ثبت‌نام مسكن مهر پرديس مطرح شد و همين امر نگراني متقاضياني را كه هنوز به هر دليل نتوانسته‌اند آورده اوليه خود را تامين كنند، فراهم كرده بود. به همين دليل به سراغ مهندس سيد‌مهدي هدايت مديرعامل شهر جديد پرديس رفتيم و گفت‌و‌گوي كوتاهي با وي انجام داديم.

آقاي هدايت، توقف ثبت‌نام شهر جديد پرديس موضوعي است كه طي چند روز گذشته در برخي رسانه‌ها مطرح شد، آيا اين موضوع صحت دارد؟

نه چنين چيزي صحت ندارد و ثبت‌نام مسكن مهر پرديس تا اطلاع ثانوي ادامه خواهد داشت.

از ظرفيت 80 هزار نفري دور جديد ثبت‌نام تاكنون چقدر آن تكميل شده است؟

تاكنون از كل متقاضيان مسكن مهر پرديس، 45 هزار متقاضي بخشي از آورده اوليه خود را واريز كرده‌اند و اين تعداد براي ما متقاضي اصلي شناخته مي‌شوند.

پيشرفت فيزيكي پروژه‌ها به چه صورت است؟

در پروژه «كوزو» 20 هزار فونداسيون ريخته شده، 7 هزار واحد در مرحله اسكلت و سقف، 4 هزار واحد در مرحله سفت‌كاري و يك‌هزار واحد تكميل شده‌ است.در پروژه «دشت بهشت» 14 هزار فونداسيون ريخته شده، 3 هزار واحد در مرحله اسكلت و سقف و حدود يكصد واحد تكميل شده است.

در پروژه «انبوه‌سازان» نيز بالغ بر 7 هزار فونداسيون ريخته شده است.

براي زيرساخت‌هاي اين پروژه‌ها چه تمهيداتي انديشيده شده است؟


با هدف تسريع در واگذاري واحدها، اجراي شبكه‌هاي آب و فاضلاب و برق كليه 80 هزار واحد مسكن مهر پرديس بر‌عهده خودمان است كه كارها به خوبي پيش مي‌رود و در مورد شبكه گاز نيز كه يك كار تخصصي است، توافقات خوبي با وزارت نفت انجام داده‌ايم كه جاي نگراني وجود ندارد.كار ساخت مساجد، مراكز درماني، آموزشي و كلانتري در پروژه‌هاي سه‌گانه پرديس به سرعت در جريان است.


برچسب‌ها: پرديس همچنان پذيراي متقاضيان مسكن مهر است
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم اسفند 1391ساعت 8:43  توسط admin  | 

خريد و فروش امتياز مسكن مهر پردیس ممنوع شد


خريد و فروش امتياز مسكن مهر پردیس ممنوع شد

نام: majid-hedayat.jpg نمایش: 18 اندازه: 21.9 کیلو بایت

خريد و فروش امتياز مسكن مهر پردیس ممنوع شد
منبع : باشگاه خبرنگاران - تاریخ خبر : 5 اسفند 91

مدير عامل شهر جديد پرديس گفت: خريد و فروش امتياز مسكن مهر ممنوع و تنها واحدهاي داراي سند اعياني امكان فروش دارند.

مجيد هدايت، در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اينكه مسكن مهر ويلايي در پرديس در سه طبقه دو واحدهاي ساخته مي شود، گفت: واحدهاي مسكن مهر در پرديس هشت تا 10 واحدي در حال ساخت هستند.
وي در خصوص بحث افزايش قيمت مسكن مهر گفت: افزايش قيمت مسكن مهر در پرديس بر اساس بخش وزارت راه و شهرسازي انجام شده است و هيچ مبلغي بيشتر از 13 درصد از متقاضيان دريافت نمي كنند.


هدايت با اشاره به اينكه خريد و فروش امتياز مسكن مهر ممنوع است، گفت: تنها در صورتي كه سند اعياني براي متقاضي صادر شده و خريد در مسكن مهر در فرم (ج) آن قرمز باشد امكان خريد و فروش مسكن ايجاد مي شود.

وي در ادامه يادآور شد: در صورتي كه مسكن مهر خود مالكي باشد بايد سند اعياني و عرصه را براي خريد و يا فروش ارائه كند.

مدير عامل شهر جديد پرديس در ادامه اظهار داشت: براي تمامي واحدهاي مسكن مهر در پرديس سند به زودي صادر مي شود.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: افتتاح 10 هزار واحد مسكن مهر نقش بسيار مؤثري در كنترل بازار مسكن دارد.


برچسب‌ها: خريد و فروش امتياز مسكن مهر پردیس ممنوع شد
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم اسفند 1391ساعت 8:42  توسط admin  | 

دلایل افزایش قیمت مسکن مهر پردیس


دلایل افزایش قیمت مسکن مهر پردیس

نام: fariborz-vahedi.jpg نمایش: 68 اندازه: 17.9 کیلو بایت

دلایل افزایش قیمت مسکن مهر پردیس/مقام مسوول:پردیسی ها تمکن مالی بالاتری دارند
منبع : خبرآنلاین - تاریخ خبر : 2 اسفند 91

فریبرز واحدی، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در گفت وگو با خبرآنلاین به جزییات دلایل افزایش قیمت ها در فازهایی چون 8 ، 9 و 11 پردیس اشاره می کند.

آذرجزایری: می گوید معتقدیم کسانی که برای مسکن مهر پردیس ثبت نام می کنند تمکن مالی بالاتری نسبت به دیگر متقاضیان مسکن مهر استان تهران چون شهر جدید پرند دارند.از او می پرسیم که می گویند افزایش قیمت واحدهای پرند به دلیل افزایش مساحت است، چنین چیزی درست است؟ می گوید:دوستان باید اینگونه توضیح دهند که هزینه آماده سازی و تغییر در مصالح بر روی قیمت ها سرشکن شده است.اما کسانی که قرارداد را امضاء کرده اند و براساس آن آورده خود را در نظر گرفته اند نباید یکباره شاهد افزایش قیمت باشند و باید براساس افزایش تسهیلاتی چون درب ضدسرقت، نوع آسانسور، آماده سازی محوطه،فضای سبز، فاضلاب و مواردی از این دست و با نظر متقاضیان قیمت ها تعیین شود. فریبرز واحدی،

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به جزییات دلایل افزایش قیمت ها در فازهایی چون 8 ، 9 و 11 پردیس اشاره می کند که در ادامه می خوانید:

آقای واحدی شما وعده افتتاح 50 درصد از واحدهای مسکن مهر تا پایان سال را دادید. اما بازدیدها از شهرهای جدیدی مثل پردیس و پرند چنین چیزی را نشان نمی دهد ؟

هدف گذاری ابتدایی دولت در استان تهران عدد 410 هزار مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار جمعیت و شهرهایی چون پردیس و پرند وتعدادی واحد در شهر جدید اندیشه بود که با توجه به سطح اعتبارات و کمبود منابع مالی این رقم به حدود 327 هزار واحد تقلیل یافت. برهمین اساس تا شهریورماه سالجاری 45 هزار واحد تحویل متقاضیان شد. در هفته گذشته نیز در اسلامشهر 22662 واحد مسکن مهر را به متقاضیان تحویل دادیم. درعین حال تا پایان سال 63 هزار واحد مسکونی را در شهرستان های اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ری، شهرستان تهران در قالب نوسازی خانه های فرسوده، پاکدشت، دماوند و فیروزکوه آماده تحویل داریم. هفته آینده هم 18 هزار واحد درسایت پاکدشت تحویل متقاضیان خواهد شد. هرچند که این بدین معنا نیست که تمام این 18 هزار واحد در شهرپاکدشت تحویل می شود. براساس تصمیم شورای مسکن استان تهران از دهه فجر تا پایان اسفندماه هر هفته 10 هزار واحد مسکن مهر استان تهران تحویل متقاضیان خواهد شد. بنابراین اگر این 86 هزار واحد را با 45 هزار واحدی که تا شهریورماه تحویل داده شده جمع کنیم عدد 131 هزار واحد به دست می آید که ما گفتیم حدود 50 درصد هدف گذاری دولت در استان تهران است.

وضعیت تحویل واحدهای مسکن مهر در واوان به چه شکل خواهد بود؟

ما تا تیرماه سال آینده هر هفته و هر ماه تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر استان تهران را تحویل خواهیم داد. در ارتباط با سایت واوان نیز قراراست به مناسبت آزادسازی خرمشهر در 3 خردادماه تا این زمان تمام واحدها در این سایت تحویل داده شود.

درشهر جدید پردیس چطور؟

ما از خردادماه امسال کلنگ 90 هزار واحد جدید را در این شهر زده ایم. در حال حاضر فاز 8 ، 9 و 11 با سرعت در حال احداث هستند.پیش بینی ما این است که با توجه به اورده متقاضی بین 20 تا 28 میلیون تومان و پرداخت هزینه خدمات زیربنایی و آماده سازی راه دسترسی به سایت توسط متقاضیان و وام صنعتی حدود 25 میلیون تومان هفته دولت سال آینده یا حتی زودتر در مردادماه سال آینده بتوانیم این واحدها را تحویل متقاضیان بدهیم.
آقای واحدی اشاره ای به افزایش قیمت مسکن مهر پردیس با توجه به دریافت هزینه خدمات زیربنایی و آماده سازی راه ها داشتید اما آنطور که گفته شده دلیل این افزایش قیمت افزایس مساحت واحدها بوده در حالیکه به نظر می رسد اغلب این واحدها در مرحله سفت کاری قرارداشته اند. چطور امکان دارد در مرحله سفت کاری متراژ افزایش یابد؟ یا اصلا چه دلیلی را برای افزایش قیمت ها شما تایید می کنید؟
اگر انتخاب واحد شده باشد و متقاضی قرارداد پیش فروش گرفته باشد قطعا هر نوع افزایش متراژی باید با جلب رضایت متقاضیان باشد. دوستان باید اینگونه توضیح دهند که هزینه آماده سازی و تغییر در مصالح بر روی قیمت ها سرشکن شده است.اما کسانی که قرارداد را امضاء کرده اند و براساس آن آورده خود را در نظر گرفته اند نباید یکباره شاهد افزایش قیمت باشند باید براساس افزایش تسهیلاتی چون درب ضدسرقت، نوع آسانسور، آماده سازی محوطه،فضای سبز، فاضلاب و مواردی از این دست و با نظر متقاضیان قیمت ها تعیین شود. در عین حال در فازهایی مثل فاز 9 و 11 ما به دلیل فاصله دو تا سه کیلومتری این دو فاز به آزادراه تهران- پردیس و تهران- بومهن مجبور شدیم دو تونل 750 تا هزار متری از این فازها به بزرگراه های مذکور بزنیم.ضمن انکه هزینه آب، برق، سیستم های ارتباطی و فاضلاب نیز روی قیمت های واحدهای مسکونی این فازها علاوه براین هزینه احداث این دو تونل سرشکن شده است.اما به هرحال افزایش متراژ واحدها از 80 متر به 115 متر قطعا باید با رضایت متقاضی صورت بگیرد.

آقای واحدی اما فکر نمیکنم در قراردادهای گذشته هم هزینه درب ضدسرقت و یا آسانسور می گرفتید؟

ببینید ما دو تیپ ثبت نام داریم. یکی از این دو تیپ ثبت نام دو جانبه است که بین وزارت راه و شهرسازی، بانک مسکن و متقاضی بسته می شود.در سال اول ساخت مسکن های مهر قیمت ساخت هر مترمربع 300 هزار تومان در می آمد که اگر یک فضای غیرمفید 90 متر را در نظر بگیریم که مفید آن حدود 73 مترمربع می شد قیمت اولیه به اضافه هزینه آماده سازی و خدمات زیربنایی حدود 31 میلیون تومان در می آمد.

اما اگر متقاضی تمایلی مثلا به درب ضد سرقت نداشته باشد تا قیمت خانه ارزان تر در بیاید باید چیکارکند؟

به هرحال اگربه عنوان مثال متقاضی در یک برج 14 طبقه واحد خود را انتخاب کرده باشد و طبقه 4 را برگزیده نمی تواند بگوید چون من طبقه دوم هستم پس آسانسور نمی خواهم این نمی تواند مصداق پیدا کند. به هرحال ما از روز اول به متقاضی می گوییم قیمت ها قطعی نیست چرا که هزینه هایی شامل هدمات نظام مهندسی، تاسیسات زیربنایی، محوطه سازی و آماده سازی هم به رقم ها اضافه خواهد شد.اما تلاش وزارت راه و شهرسازی علی رغم افزایش قیمت مصالح و نوسانات قیمتی تلاش دارد هزینه ساخت واحدها از مترمربعی 400 تا 450 هزار تومان بالاترنرود. مگر در مورد مسکن خود مالکی باشد که دیگر در اختیار ما نیست. اما همانطور که در قبل هم اشاره کردم ما دو تیپ قرارداد داریم و در تیپ اول که توضیح دادم گلایه ها بسیار کم است اما در تیپ دوم که قرارداهای دو جانبه بین تعاونی ها و متقاضیان است بیشترین حجم مشکلات را شاهد هستیم.بعضا برخی از تعاونی ها آورده متقاضی را می گیرند و در دست خود نگه می دارند و به پیمانکار برای خرید مصالح نمی دهند و قیمت ها که بالا می رود پیمانکار دچار مشکل می شود و یا تعاونی ها نمی توانند آورده متقاضی را جذب کنند و واحدها را تحویل بدهند. بنابراین بیشترین مشکل ما در این بخش است و بخشی از مشکلاتی که شما می گویید به این بخش بر می گردد.

اما با توجه به گلایه های مردمی در شرایط فعلی بیشتر این گلایه ها به خود شرکت عمران پردیس برمی گردد و کسانی هستند که به طور مستقیم اقدام کرده اند و قطعا در اینصورت قرارداد آنها سه جانبه خواهد بود؟ضمن آنکه وزیر راه و شهرسازی از افزایش 13 درصدی قیمت مسکن مهر گفته بودند در حالیکه در بعضی از فازها چون فاز 11 ما شاهد 40 درصد افزایش قیمت هستیم؟

ببینید سایت پردیس ما با بقیه سایت های استان تهران کاملا متفاوت است. اولا افزایش قیمت ها متفاوت است ما مثلا واحدهایی که در مرحله فونداسیون بوده متری 40 هزار تومان افزایش قیمت داده ایم اما واحدهایی که در مرحله نازک کاری بوده اند تنها 5 هزار تومان در هر متر افزایش قیمت داشته است.اما هزینه ها در پردیس با توجه به توپوگرافی این شهر شرایط خاصی داردچراکه هزینه آماده سازی این منطقه بیشتر از هزینه آماده سازی مثلا در شهر جدید پرند است.ضمن آنکه هزینه تاسیسات زیربنایی ، آب و فاضلاب در این شهر به نسبت دیگر شهرها بالاتر است و باتوجه به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی براینکه هیچ واحدی را بدون خدمات زیربنایی تحویل ندهیم و هزینه های بالای دسترسی به فازها، هزینه خدمات زیربنایی و مواردی از این دست بر روی قیمت های واحدهای مهر پردیس سرشکن شده است. اما به هرحال ما معتقدیم کسانی که می آیند پردیس به لحاظ تمکن مالی از کسانی که متقاضی دریافت مسکن مهر درمثلا پرند هستند بالاتراست.

+ نوشته شده در  شنبه پنجم اسفند 1391ساعت 13:21  توسط admin  | 

اخبار مسکن مهر پردیس مربوط به هر 3 پروژه : دره بهشت - انبوه سازان - کوزواخبار مسکن مهر پردیس مربوط به هر 3 پروژه : دره بهشت - انبوه سازان - کوزو

آخرین وضعیت مسکن مهر پردیس از زبان مدیران


مدیران عامل شهرهای جدید پرند و پردیس از تکمیل و زمان تحویل واحدهای مسکن مهر تا پایان 92 خبر دادند.


خالی بودن ظرفیت ثبت‌نام در دره‌بهشت و دره‌آرا

مهدی هدایت - مدیرعامل شهر جدید پردیس - نیز با اشاره به آغاز دور دوم ثبت‌نام‌های شهر جدید پردیس از هفته گذشته بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های جدید ایجاد شده، واگذاری مسکن مهر در این شهر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه پیشتر از متقاضیان خواسته شده برای ثبت‌نام تنها به کارگزاری مسکن شهر پردیس مراجعه کنند گفت: تاکنون به هیچ موسسه‌ای اجازه ثبت‌نام ندادیم و در صورتی که متقاضی واجد شرایط باشد، نام او در سامانه ثبت شده و پس از آن پیامک افتتاح حساب که به نام خود متقاضی است را دریافت کرده و با واریز آورده اولیه پروژه خود را انتخاب می‌کند و سپس متناسب با نوع پروژه، برنامه اقساط خود را دریافت می‌کند.

هدایت خاطر نشان کرد: در حال حاضر ظرفیت ثبت‌نام فاز 5 تکمیل شده اما پروژه دره‌بهشت و دره‌آرا امکان و ظرفیت ثبت‌نام دارند.

مدیرعامل شهر جدید پردیس با اشاره به ثبت نام آن دسته از متقاضیانی که هنوز پیامک مبنی بر واجد شرایط بودن دریافت نکردند گفت: قطعا در ثبت‌نام یا واجد شرایط بودن این متقاضیان مشکلی بوده است اما می‌توان جهت پیگیری و رفع مشکل ثبت‌نامشان به کارگزینی شهر پردیس مراجعه کنند.


تکمیل واحدهای درمانی پردیس در خرداد 92

وی با اشاره به وضعیت نظارت بر خدمات زیربنایی این شهر افزود: کلیه نقشه‌های اجرایی، شبکه‌های آب، فاضلاب و برق توسط مهندسان ذی‌ صلاح و مورد تائید وزارت نیرو انجام شده و حتی در مواردی پیمانکاران مورد تائید وزرات نیرو هستند تا در زمان تحویل واحدها تکمیل زیرساخت‌ها را نیز داشته باشیم.

هدایت با اشاره به وضعیت ساخت و ساز روبناهای این شهر گفت: پروژه دره بهشت با 30 باب مدرسه، هشت باب مسجد،‌ دو واحد درمانی، دو واحد پاسگاه انتظامی، واحدهای فرهنگی، خدماتی و بخش‌هایی که در حوزه شهرداری است، آغاز شده و در روند تحویل واحدها و برنامه زمان‌بندی بیشتر واحدها اردیبهشت 92 تکمیل و واحدهای درمانی نیز خرداد 92 تکمیل می‌شوند.


40 هزار نفر ظرفیت شهر جدید پردیس

به گفته وی هدف از ساخت و تکمیل خدمات روبنایی تا تحویل پروژه‌ها،‌ نیاز متقاضیان به خدماتی از این قبیل و فراهم کردن نیازهای اولیه برای مردم است.

وی تاکید کرد: در پروژه 10 هزار واحدی انجمن انبوه‌سازان 10 باب مدرسه، چهار باب مسجد، واحدهای درمانی و نیروی انتظامی و کلیه نیاز اولیه تعریف شده در پروژه در دستور کار قرار دارد. همچنین در پروژه 533 هکتاری دره‌آرا کلیه این فعالیت‌ها در کنار یکدیگر انجام می‌شود تا بتوان یک شهر کامل و تامین شده به متقاضیان تحویل داد.

مدیرعامل شهر جدید پردیس چشم‌انداز جمعیتی این شهر را 40 هزار نفر اعلام کرد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده که در حال حاضر 60 هزار نفر در واحدها ساکن هستند، مقرر شده با تکمیل پروژه‌ها سقف جمعیتی به 40 هزار نفر برسد.

هدایت با بیان اینکه هدف وزارت راه و شهر سازی تکمیل واحدها و تحویل سریع‌تر به متقاضیان است اظهار کرد: اتخاذ این تصمیم از سوی وزارت راه و شهرسازی سیاست خوب و منطقی بوده و شاید اگر این اتفاق نمی‌افتاد، واحدها با این سرعت تحویل نمی‌شدند چراکه امسال این پروژها با شتاب خوبی انجام می‌شود و این افزایش متناسب با ویژگی فیزیکی کار است.


تحویل 6400 واحد پردیس مشروط به تامین آب، برق و گاز

مدیرعامل شهر جدید پردیس اظهار کرد: از میان 13 هزار واحدی که سال گذشته آغاز شده، 6600 واحد تحویل شده و 6400 واحد دیگر مشروط به تامین آب، برق و گاز در بدبینانه‌ترین حالت تا پایان اردیبهشت 92 تحویل می‌شود. همچنین تحویل 80 هزار واحد جدید در حال ساخت نیز از شهریور آینده تا پایان سال 92 انجام می‌شود.

هدایت با اشاره به وضعیت تکمیلی پروژه‌ها اظهار کرد: کلیه پروژه‌ها تعیین تکلیف شدند و تا پایان دولت مشکلی در بحث زیربنا، تکمیل و تحویل نداریم.

منبع : خبرگذاری ایسنا

+ نوشته شده در  شنبه پنجم اسفند 1391ساعت 13:21  توسط admin  | 

مطالب قدیمی‌تر